8 Ocak 2013 Salı

Steam Nedir? Nasıl kurulur, kullanılır?

Evet bir topluluk platformunun tanıtımını yapmak istedim sizlere. Steam! Steam oyunların online satışının yapıldığı bir platform. Ayrıca çeşitli oyun grupları kurabileceğiniz, diğer steam kullanıcılarını arkadaş olarak ekleyebileceğiniz ve iletişim kurabileceğiniz, forumlar, gruplar kurabileceğiniz, anlık yazışabileceğiniz bir platform. Hatta voip görüşmeleri de yapabileceğiniz bir platform. Anlat anlat bitmeyecek özellikleri olan harika bir platform. Oyunları orjinal olarak satın alıp online maçlar atabileceğiniz bir platform. Neredeyse bütün turnuvalarda kendinize özel hesabınızı açıp maç atmanız istenecektir ve bu da steam hesabınız sayesinde olacaktır. Her oyuncunun bir profili, profil resmi, hatta takımı ve takım sayfasının da burada bulunduğu bir sistemden bahsediyorum sizlere.

Söylemeden de edemedim, bu program benim MSN kullanımımı bitirmişti. :))

Bu da benim steam profilim: 

Çok ayrıntılı bir anlatım yapmayacağım ama bu yazıyı yazmamın sebebi, oynadığınız oyunları hem online satın alıp orjinalinden oynayabileceğiniz, hem de daha profesyonele doğru ilerleyebilmeniz içindir. Steam platformu gerçekten de e-spor adına önemli bir yer edinmiştir kendisine. Oynadığınız oyunları bu platformdan satın alıp öyle oynamanız tavsiyemdir.

Yapmanız gerken tek şey, http://store.steampowered.com/?l=turkish linki ile steam adresine ulaşarak, sağ üstteki steam yükleyin yazısı ile programını indirip kurmak. Kurduktan sonra ise yeni hesap açıp profilinizi oluşturmak. Yeni arkadaşlar edinebileceğiniz, değişik oyunları online beraber oynayabileceğiniz bir platformdan bahsediyorum sizlere.

Bu grup da benim kurduğum bir gruptur, CS 1.6'da EAC korumalı maçlar alabileceğiniz bir gruptur. Gördüğünüz gibi de iyi bir kullanıcı kitlesi var.
Bu da daha sonra kurduğum bir grup fakat üzerine fazla düşmediğim sağa sola duyurmadığım bir grup. :)

İşin özüne gelirsek, korsanın ülkemizde hat safhada olduğunu herkez biliyor, bu da bizi gerilere götürüyor.
Birkaç ekran görüntüleriyle sizleri başbaşa bırakıyorum.
Arkadaşlar Menüsü

Web Tarayıcıdan Steam'ın Sayfası

Steam'den Store Sekmesi

Steam Big Picture Menüsü

Steam'den Topluluk Menüsü ve Benim Grubum :)
Unutmadan: Sorular aşağıya.... :)