5 Mart 2016 Cumartesi

Tüm Steam Oyunlarınızın Rozet Kartlarını Düşürün!

Bildiğiniz üzere steam'de birçok oyunda kartlar düşmekte.
Sizlere bu kartları oyunları bilgisayarınıza bırakın oynamak, yüklemeden bile nasıl düşüreceğinizi anlatacağım bu yazımda.
Peki bu kartlar ne işe yarıyor?
Aslında çok da mühim değil, ama bir kaç şeyden bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere steam'de oyun satın aldığınızda kütüphanenize eklenmekte. Profilinize girdiğinizde ise sağ tarafta steam seviyeniz ve hemen altında rozet görünmekte. Seviyenize bastığınızda kütüphanenizde bulunan oyunlarla ilgili kart listeleri karşınıza gelmekte.
Sağdaki resimde de göreceğiniz gibi çoğu oyunun belirli sayıda çeşitli kartları bulunmakta.


Buradaki her oyunu indirip oynadığınızda sizlere kart düşmekte fakat tüm kartları düşürmeniz mümkün değil. Belirli sayıda kart düşmekte sizlere. Geri kalanları pazardan satın alabilmektesiniz.


Örnek verelim; Dirt 3 oyununun 7 kartı bulunmakta. 3 tane düşürme hakkınız bulunuyor bu oyunu istediğiniz kadar oynayın yalnızca 3 karta sahip olacaksınız. Pazardan diğer 4'ünü satın alıyorsunuz ve 7 karta da sahip olunca rozeti işle diyorsunuz ve Dirt 3 için 1.Seviye rozete sahip olmuş oluyorsunuz. Bu rozeti profilinizde sergiliyorsunuz isterseniz. Diyelim ne işimize yaradı? Steam seviye içinde her rozet 100XP kazandırmakta. Aslında steam seviyeyi artırmanın en güzel yolu bu oyunların rozetlerini işleyip 5.seviyeye çıkarmaktan geçiyor.

Soldaki resimde de gördüğünüz gibi CS:GO'nun 5 kartı bulunmakta. Ben bunları 5 defa aynı kartları satın alıp işleyerek rozetimi 5.Seviye yaptım ve Steam seviyem için 500XP kazanmış oldum. Rozetlerin her seviyesi için de şekillerinin farklı olduğunu söylemekte fayda var. Ve tabi her oyunun rozeti de kendine özel.

İşte steam seviye kasmanın en güzel yolu olan rozetler için; bol bol oyununuz bulunması gerekmekte ve bu oyunları indirip kurup, saatlerce oynayıp rozetlerini düşürüp, olmayan rozetleri satın alarak da seviye ilerletmelisiniz. Ben oyunlarımı hep bundle şeklinde aldığımdan oynamadığım ve oynamayacağım oyunlar bulunmakta ve bunların da rozetleri olmakta. Kendim adıma önceliği oynadığım oyunların rozetlerine verdim, daha sonra ise oynayabileceğim güzel oyunların rozetlerini yapacağım şimdi de. Örneğin "Gun Monkeys" gibi bir oyun oynamayacağım, kurmayacağım bile bilgisayarıma ama onun kartları da bana lazım. Neden? Çünkü o kartları pazarda satıp, istediğim oyunun kartlarını alabilirim. İşte bu noktada devreye "Steam Idle Master" giriyor.

Buraya tıkladığınızda sizi sitesine yönlendirecek.

Programı indirip kuruyorsunuz ve açınca Steam ID ve parolanızı giriyoruz. Kütüphanemizi tarıyor ve bize kaç tane kart düşürme hakkımız olduğunu söylüyor. Dilerseniz ayarlardan öncelik ayarlaması yapabiliyoruz; ilk önce nadir bulunan oyunların kartlarını düşür, isterseniz çok çabuk düşen oyunların kartlarını düşür gibi. Bu size kalmış. Başlattığınızda sanki oyunu oynuyormuşsunuz izlenimi veriyor steam'e ve friends'ten sizi oyunu oynuyor gösteriyor. Ben sabredip 1 gün kapatmadım bilgisayarımı ve tüm kartlarımı düşürdü sağolsun.
Şimdi bu noktadan sonra bir kaç şey de söylemek lazım:
  1. Öncelikle yaptığım araştırmalara göre kesinlikle ban yemiyormuşsunuz, steam böyle bir program kullandığınızı kesinlikle anlayamıyormuş, ban yiyen de duyulmamış korkunuz olmasın.
  2. Ama yine de dikkat etmekte fayda var, misal Dirt 3 kartlarını düşürürken o oyunu oynar gibi gösterirken oturup ben başka Steam oyununu açıp da oynamadım. Garanti işi severim güzelim steam hesabıma ban yeme damgasını kaldıramam, o steam hesabını siler geçerim. O yüzden ben LOL oynarken arkada o kartları güzel güzel düşürdü. :)
  3. Ben çok aktif CS:GO oynuyorum ne olur ne olmaz kart mart düşürmesin VAC ban tehlikesi olan oyunlara bulaşmasın dersen, yine program ayarlarından kara liste oluşturup, kartlarını istemediğin oyunları oraya atabilirsin.

 Programı açmak istediğinizde SmartScreen engelleyebiliyor bu noktada korkmayın ve kartlar inene kadar bunu geçici olarak kaldırın.
 Başlat tuşuna SmartScreen yazınca ilgili yer geliyor ve açtığınızda sağdaki kısım geliyor.
Aşağıdaki Windows SmartScreen bölümünde "Ayarları değiştir" e basıyoruz.
Ayarları değiştire basınca bu menüden de en alttakini seçiyoruz ve tamam diyoruz.
Sonra Idle Master'ı açıyoruz ve sağdaki gibi geliyor. Oturum aç bölümünden steam'imize giriş yapıyoruz ve tüm oyunları tarıyor size kaç kart düşeceğini bildiriyor. Siz de başlat diyin olay tamam.
Yaaa nabacam ben bunu diyen varsa da hala, arkadaşım steam level, rozet lazım değil diyorsan, kartları al sat pazarda; parana bak ;)
Hadi kolay gelsin.