6 Eylül 2016 Salı

Amazon.com "Some of the items in your order cannot be shipped to the selected address." Sorunu

Daha önce amazon.com'dan yaptığım alışveriş yazısını sizlerle buradan paylaşmıştım. Razer Deathadder Chroma + Razer Goliathus Speed'den sonra şimdi de SteelSeries Siberia 200 (yani v2'nin güncellenmiş versiyonu) siparişi verdim. Ama ufak bir aksilik oldu onu paylaşmak istiyorum sizlerle.Problem şu şekildeydi, alışveriş yaparken amazon.com'dan sol menüden "Ship to Turkey" seçip listeden seçmeme rağmen, sepete attığımda ve sepetten kargo, gümrük vs. öğrenmek istediğim menüyü açtığımda "Some of the items in your order cannot be shipped to the selected address. Please select a new address to see your estimated order total." diye bir yazının beni karşılıyor oluşu canımı sıktı.

 Resimlerle de göstermek gerekirse; solda gördüğünüz gibi ürünün sayfasında kırmızı ile çevrelediğim yerde "This item ships to Istanbul, Turkey" yani Türkiye'ye kargolanabilir diyor. Add to Cart diyerek sepete atıyorum ve arkasından:

Sepete girdiğimde kargo durumlarını görmek için "Estimate your shipping and tax" menüsünü açınca karşıma bahsettiğim bu ürünün adresime gönderilemediği uyarısı beni karşılıyordu.


Sırf bu yazı var diye bu ürünü almak için 1 ay kadar bekledim ki, kargolanmadığını düşünüp kargolanacağı zamanı yakalamak için her gün baktım neredeyse. Sonunda dayanamadım, ürün çok uygun fiyatlıydı ben de kaçırmak istemiyordum. Bir cesaret dedim, bu yazıya aldırış etmeden "Proceed to checkout"a basıp gerekli işlemleri verip ürünü sipariş ettim. 26 Ağustos 2016 verdim, 6 Eylül 2016 tarihinde yani tam 10 gün sonra elime ulaştı. :)

Buradan da şunu çıkarmış olduk, önemli olan ürünün sayfasındaki yani ilk resimdeki gibi "This item ships to Turkey" yazıyorsa problem yok demektir. Kargo, gümrük menüsündeki o şeye takılmamak gerekiyor demekki. :)

Buyurun bu da ürünün resmi :)
DN: Bu arada ürünü kargosu herşeyi dahil $48.84'a aldım. Ürün kalitesi derseniz, siberia v2 kullanıcısıyım ilk çıktığından beri, bu da aynısı onun işte. Bir farkı yok.


Ürünün yanında telefonlar için dönüştürücü de mevcut.


Bu da Amazon.Com'dan aldığım 3 ürünümün ortak pozu sizlere. :)