25 Ocak 2017 Çarşamba

Gümrüksüz alışveriş limiti düşürüldü


 Daha önce yurt dışından alışveriş deneyimimi sizlerle bu linkten paylaşmıştım ve amazon.com dan yapmış olduğum alışverişimi paylaşmış ve daha sonra da amazon.com ile ilgili şu ufak problemden söz etmiş ve çözümünden bahsetmiştim. Yurt içi fiyatların faiş oluşu ve yurt dışından €70 altındaki ürünleri aldığımızda büyük kârlar elde ettiğimizi ve benim de Razer Deathadder Chroma, Razer Goliathus Speed Large ve Steelseries Siberia 200 aldığımdan bahsetmiştim

 Donanımhaber gibi teknoloji sitelerinde €70 olan gümrük vergisi üst limiti 2 katına çıkartılacak ve €150 olacak gibi haberlerin gelişi herkesi sevindirmi ve ben de hemen Corsair Klavyelere bakmaya başlamıştım. :) Hatta alacağım Azio, Logitech, Motospeed gibi klavyelere bakmaktan vazgeçmiştim.Ama bu mutlu haberi beklerken bir de ne görelim gümrük vergisi €70'dan €30'a düşürüleceğini öğrendik ve tam bir hüsran oldu bu benim gibi çoğuları için. Alacağımız €30-70 arası klavyeden de olduk ve devletin yeterince vergi aldığı yetmezmiş gibi şimdi burada da kısıtlamaya gitmesi herkesi hayal kırıklığına uğrattı.

Favori alışveriş sitelerinden aliexpress ve amazon.com gibi alışveriş sitelerine artık sadece bakar hale geldik, yetkililere buradan sesleniyor ve limiti düşürmekten ziyade bir orta yol bulunmasının yollarının aranmasına gidilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Aynı zamanda da bunun da bir yolunu bulacağımın ve sizlerle paylaşacağımın da haberini şimdiden vereyim sizlere. "Madem öyle, işte böyle" diyerek bu yolun da üstesinden geleceğiz inşallah.