12 Şubat 2017 Pazar

Cooler Master Masterkeys Lite L Kutu Açılımı ve İnceleme

Cooler Master Masterkeys Lite L RGB Klavye ve Mouse setini satın aldım ve hemen bir video çekerek kutu açılımını ve ilk izlenimlerini gerçekleştirdim.

Youtube Videoma Buradan Ulaşabilirsiniz:
Videoyu çektikten sonra klavyeyi kullanmaya devam ediyorum, CS:GO oynarken ve normal kullanımda yazı yazarken test ediyorum ve şu anda gerçekten parasını hak ettiğini düşünüyorum. Üst seviye bir ürün olmasa da mem-switch yani mekanik hisli bir klavye Lite L modeli. Pro modelleri ise gerçek mekanik klavyeleri, onları görme fırsatım olmadı; açıkçası o kadar yüksek paralar vermek de istemiyorum bir klavyeye. Ama bu Lite L modeli beni yeterince tatmin etti.

Faresini deneme amaçlı kullandım fazla üzerinde durmadım açıkçası. Çünkü zaten üst seviye bir fareye sahip olduğum için gerek duymadım fakat olur da bir aksilik olursa diye her zaman yedekte duracak bir fare. Tasarımı hoş, renklendirmesi gerçekten ideal.
Masamdaki duruşu bile beni gerçekten mutlu edebilen cinsten. Bu fiyata Aliexpress'ten vs. klavye alınabiliyordu ama artık gümrük vergi limiti de düşürüldü yalan oldu biraz. :) Ama alınabiliyor olsaydı bile US klavye yerine uygun fiyatla TR tuş dizilimli bu klavyeyi alabilmek tatmin edici.


Masamdan da sizlere şöyle görüntülerini paylaşayım. :) Odaya her girişimde klavyedeki renkler beni cezbediyor. Aynısını kasama da yapacağım yakın zamanda. :)

  • Videoda FN+12'yi açıkladım, FN+11'i söylememişim, o da tamamen klavyeyi kilitliyor.
  • FN+F9 1x ve FN+F10 8x yazıyor fakat onu tam anlamadım. Sadece 8x moduna alınca CS:GO da taba bastığımda çok hızlı bir şekilde skor tablosu açılıp kapanıyor sürekli. Sanırım bir tuşa bastığında 8 kat daha çok tıklıyor olabilir. O da LOL gibi oyunlarda süresi dolacak skill'lerin seri basımı için olabilir diye aklıma geldi.

İncelememde dikkatli bakmadığım bir kısım olmuş, onu düzeltelim yanlışlık olmasın arkadaşlar. Klavyede mem-chanical switchler kullanılmış, bu da mekanik his veren anlamında kullanılıyor. Klavye mekanik değil zaten mekanik olan modeli Cooler Master Masterkeys Pro modelinde sanırım. Bu mekanik hisli demek daha doğru olur.
İkinci düzeltme de Cherry yazısını görünce atlamışım hemen Cherry marka diye fakat "Compatible with Cherry Keycap" yazıyor. Yani Cherry Keycap ile uyumlu denmiş, tuşun üzerine farklı renkte bir kap var bilirsiniz, genelde wasd tuşlarına konur tuş eskimesin vs. sebeplerle, onların Cherry markasına uyumlu denmiş. :)